Ottelut/Sarjataulukko

Miesten 1-Sarjan Ylemmän Jatkosarjan Otteluohjelma Kaudella 2015-2016
PvAikaKloKotijoukkue-VierasjoukkueTulos
Su17.01.201618:00KyKy-Betset-Kuortane1-3 (23-25)(25-20)(15-25)(21-25)
La23.01.201615:00SurVo-KyKy-Betset1-3 (23-25)(23-25)(25-22)(17-25)
Su24.01.201618:00KyKy-Betset-SurVo3-2 (25-19)(25-23)(23-25)(16-25)(15-13)
La30.01.201617:00LeKi-KyKy-Betset1-3 (20-25)(27-25)(19-25)(26-28)
Su31.01.201617:00Akaa-Volley-KyKy-Betset3-1 (19-25)(25-15)(25-17)(25-18)
La06.02.201618:00KyKy-Betset-LeKi3-2 (19-25)(25-23)(24-26)(25-18)(15-8)
Su07.02.201618:00KyKy-Betset-Akaa-Volley3-1 (25-19)(23-25)(25-21)(25-20)
La13.02.201618:00Kuortane-KyKy-Betset2-3 (18-25)(19-25)(25-15)(25-16)(12-15)
Su14.02.201618:00KyKy-Betset-Jymy-Kuutoset 
Su21.02.201617:00Jymy-Kuutoset-KyKy-Betset 

 

Sarjataulukko

JoukkueO3210VE HEVEP HEPP
Akaa-Volley8610122-7692-57922
KyKy-Betset8330220-15765-75817
Kuortane8401315-15654-64716
SurVo8311316-15674-67513
LeKi710157-19575-6237
Jymy-Kuutoset710249-18558-6366

(Lähtöpisteet Runkosarjasta: Kuortane 3, LeKi 3, Akaa-Volley 2, KyKy-Betset 2, Jymy-Kuutoset 1, SurVo 1,)

3-0 ja 3-1 voitetusta ottelusta voittaja saa 3 pistettä ja hävinnyt 0 pistettä.
3-2 voitosta voittaja saa 2 pistettä ja hävinnyt 1 pisteen.

 

Linkki Tulospalvelusivustolle

Miesten 1-Sarjan Sarjajärjestelmä kaudella 2015-2016


Miesten 1-Sarjan Runkosarjan Otteluohjelma Kaudella 2015-2016
PvAikaKloKotijoukkue-VierasjoukkueTulos
Su04.10.201518:30Kuortane-KyKy-Betset3-1 (20-25)(25-18)(25-19)(25-16)
La10.10.201517:00NaPa-KyKy-Betset1-3 (21-25)(25-19)(20-25)(16-25)
La17.10.201517:00EnPy-KyKy-Betset1-3 (18-25)(19-25)(25-11)(22-25)
La24.10.201515:00SurVo-KyKy-Betset3-2 (21-25)(25-21)(18-25)(25-20)(15-13)
Su01.11.201517:00NiNu-KyKy-Betset1-3 (23-25)(25-23)(20-25)(22-25)
Su08.11.201518:00KyKy-Betset-Mahti3-2 (25-19)(25-14)(21-25)(14-25)(15-11)
La21.11.201518:00KyKy-Betset-NiNu3-0 (25-21)(25-21)(25-17)
Su22.11.201518:00KyKy-Betset-NaPa3-0 (25-19)(25-21)(25-17)
La28.11.201518:00KyKy-Betset-EnPy3-1 (13-25)(25-17)(25-19)(25-21)
Su29.11.201518:00KyKy-Betset-SurVo2-3 (25-17)(25-13)(22-25)(18-25)(5-15)
Su13.12.201517:00Mahti-KyKy-Betset3-0 (25-15)(25-19)(25-10)
La19.12.201518:00KyKy-Betset-Kuortane3-0 (25-19)(25-20)(25-13)

 

 

Sarjataulukko

JoukkueO3210VE HEVEP HEPP
Kuortane12911132-121020-90130
KyKy-Betset12712229-181011-96925
SurVo12451229-201086-100023
---------------------------------------
Mahti12613228-191044-96023
NaPa12401717-27959-102213
EnPy12310816-28952-102911
NiNu12001119-36914-11051

 

3-0 ja 3-1 voitetusta ottelusta voittaja saa 3 pistettä ja hävinnyt 0 pistettä.
3-2 voitosta voittaja saa 2 pistettä ja hävinnyt 1 pisteen.

 

Linkki Tulospalvelusivustolle

 

Miesten 1-Sarjan Sarjajärjestelmä kaudella 2015-2016